Formacionet: Gjermani – Danimarkë

Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen në mes të Gjermanisë dhe Danimarkës në kuadër të fazës nokaut të Kampionatit Evropian “Euro 2024”.

Takimi nis në orën 21:00 dhe luhet në Dortmund.

Gjermania: Neuer, Raum, Schlotterbeck, Rudiger, Kimmich, Andrich, Kroos, Gundogan, Musiala, Sane, Havertz

Danimarka: Schmeichel, Andersen, Vestergaard, Christensen, Maehle, Hojbjerg, Delaney, Bah, Skov, Hojlund, Eriksen

Kategoritë
LajmeSport