Flamuri i kampionit Galatasaray u var në Bosfor

Flamuri verdhekuq i Galatasaray-t, i cili javën e kaluar fitoi kampionatin e 24-të në sezonin 2023-2024 në Superligë, u var në Bosfor.

Galatasaray shpalli fitoren e 24-të në Superligë si kampion i sezonit 2023-2024.

Për të festuar këtë sukses të madh, flamujt që mbanin ngjyrat e verdha dhe të kuqe të ekipit u valëvitën në Urën e Dëshmorëve të 15 Korrikut dhe Urën Fatih Sulltan Mehmet, dy nga monumentet e Stambollit.

Galatasaray, i cili shpalli kampionatin në javën e fundit të ligës duke grumbulluar 102 pikë rekord, ka gëzuar tifozët me këtë sukses.

Flamujt e kampionatit u varën në trungjet e urave, duke krijuar një festë vizuale madhështore në të dy anët e qytetit.

Kategoritë
Sport