Fillon takimi mes delagacionit të Serbisë me Lajçakun në Bruksel

Ka filluar në Bruksel takimi në kuadër të dialogut mes emisarit special të BE-së Miroslav Lajçak dhe delegacionit të Serbisë, udhëhequr nga kryenegociatori Petar Petkoviq, njofton Tanjug.

Delegacioni përfshin 18 ekspertë të cilët janë sjellë për të diskutuar mbi të gjitha temat e planifikuara: Statuti i Asociacionit, energjia dhe të zhdukurit.

Lajçak fillimisht do të zhvillojë takime dypalëshe me delegacionet e Kosovës dhe Serbisë, pas së cilës është paraparë një takim trepalësh.

Kategoritë
LajmeLajmet KryesoreRajoni