Fati tragjik i kampionit të botës me Argjentinën: Pas babait dhe dy vëllezërve humbi edhe nënën

Futbollisti i madh argjentinas dhe ylli i Atletico Madrid, Angel Correa, pësoi një fat tragjik pasi humbi anëtarin e katërt të familjes së tij të ngushtë.

Correi po bën mirë në frontin e biznesit. Karriera e tij futbollistike mund të konsiderohet e nivelit të lartë, pasi para disa muajsh u bë kampion bote me Argjentinën dhe është një nga yjet kryesore të Atlético.

Megjithatë, në planin privat, ai nuk mund të mburret me fatin. Ai u rrit pa babanë e tij, i cili vdiq në fëmijërinë e hershme, dhe më pas dy vëllezërit e tij u vranë në Argjentinë.

Tani Correa është e shkatërruar nga lajmi për vdekjen e nënës së saj. Nëna e Angelo-s, Marcela Martinez, ka humbur betejën me sëmundjen e egër, u konfirmua mbrëmë.

Futbollisti i Atletico-s ishte shumë i lidhur me nënën e tij, me të cilën është rritur dhe që është më përgjegjëse që ai të bëhet futbollist. Ajo luftoi kundër kancerit për një kohë të gjatë dhe në fund nuk mbijetoi. Nëna e Marcelës e rriti Angelon në varfëri dhe në një zonë të rrezikshme në Argjentinë.
Siç ka theksuar më parë në publik, Correa ka mundur të harrojë fatin e vështirë të fëmijërisë së tij falë futbollit. Ai do të harronte humbjet e babait dhe vëllezërve dhe me ndihmën e nënës së tij u bë një futbollist i mirë.

Për t’i bërë gjërat më të vështira, në moshën 19-vjeçare u detyrua t’i nënshtrohej një operacioni në zemër. Karriera e tij ishte e diskutueshme, por pas ndërhyrjes mjekësore ai sërish pati mundësinë për të bërë një karrierë të madhe.

Kategoritë
Sport