Emina Jahoviq së shpejti do të festojë ditëlindjen e saj të 41-të, kështu dukej ajo në fillimet e karrierës së saj

Këngëtarja Emina Jahoviq së shpejti do të festojë ditëlindjen e saj të 41-të dhe me atë rast i ka gëzuar fansat e saj duke paralajmëruar një këngë të re. Shumë besojnë se ai tani duket shumë më ndryshe krahasuar me fillimin e karrierës së tij muzikore.

Në profilin e saj në Instagram, ajo deklaroi se mësoi shumë në vitin 2022, më së shumti durim në krijimtarinë e saj, mungesa e të cilit shpesh bënte që ajo të shpërthejë në qepje, duke dashur që këngën t’ia prezantojë menjëherë publikut.

“Pas pak ditësh 15 janari do të jetë ditëlindja ime, me këtë kam një arsye për t’ju ​​dhuruar diçka që nuk mund ta gjeja dhe as ta bleja askund, përveçse të krijoja. Më 15 janar fillon periudha ime e re e jetës, ajo pjekuria artistike. për të cilën deri më tani nuk kam qenë kurrë mjaftueshëm.Nga kënga ‘Slagacú vam sve’ dhe çdo të radhës do të hap shpirtin”, ka shkruar ajo dhe ka shtuar se kënga do të publikohet në kanalin e saj në YouTube.

Emina u bë e njohur në vitin 2002, pasi publikoi albumin “Osmi dan”. Më pas ajo bëri turne me Hari Mata Harin për të promovuar më tej këngët e saj. Ajo publikoi albumin “Radije prijele” në vitin 2005 dhe ishte në krye të top listave muzikore ballkanike. Në këtë album ndër të tjera përfshiheshin edhe hitet e saj “Da l’ ona zna” dhe “Uzalud se budim”.

Ndonëse shumë besojnë se ajo ka shkuar shumë larg me operacionet estetike, ajo nuk i shqetëson kritikat. Ajo tha se kishte vetëm një operacion në hundë, të cilën e theu kur ishte 14 vjeç.

“Në moshën 14-vjeçare, nuk mund të bëja një operacion, sepse kockat e fytyrës po zhvilloheshin ende dhe më duhej të prisja, kështu që e bëra në moshën 21-vjeçare. Buzët e mia janë krejtësisht natyrale dhe të plota. Mami më thoshte shpesh se janë më të bukurat që kam në fytyrë.vetë.Me gjithë ato mutacione komplekse gjenetike, që janë të pakënaqur me vetveten, më duhet të them që për fat të keq nëna natyrë nuk më kurseu”, shtoi ajo.

Kategoritë
FunTë ndryshme