Emina Jahović vizitoi xhaminë e Profetit në Medine dhe tregoi se si i përshtatet hixhabi

Këngëtarja Emina Jahoviq ka udhëtuar për në Medine dhe ka vizituar xhaminë e Profetit në këtë qytet.

Këngëtarja e cila prej shumë vitesh jeton në Stamboll është nisur drejt Arabisë Saudite dhe dje ka telefonuar nga aeroporti me një foto të hartës.

“Vendi më i bukur”, ka shkruar ajo në përshkrimin e fotos që ka shpërndarë në historinë e saj në Instagram.

Pasi mbërriti në Medine, këngëtarja u drejtua për në xhaminë e Profetit, ku ishte veshur në përputhje me rregullat fetare dhe u tregoi fansave të saj për herë të parë se si duket e veshur me hixhab.

Nuk dihet arsyeja e vizitës së Eminës në Medine, si dhe nëse këngëtarja do të vizitojë edhe Mekën dhe do ta kryejë plotësisht haxhin apo umren.

Meqë ra fjala, Jahoviq është gjithmonë i lumtur të flasë për origjinën e tij nga Novi Pazari dhe tregon se është i fesë islame. Megjithatë, ajo kurrë nuk ka folur publikisht për praktikimin e fesë së saj apo vizitën e një vendi të shenjtë.

Kategoritë
FunTë ndryshme