Elon Musk dhe Mark Zuckerberg ranë dakord për një luftë në kafaz

Dy nga miliarderët më të shquar të teknologjisë në botë, Elon Musk dhe Mark Zuckerberg, kanë rënë dakord të luftojnë njëri-tjetrin në një ndeshje në kafaz.

Musk postoi një mesazh në rrjetin e tij social Twitter se ishte “gati të luftonte në kafaz” me Zuckerberg.

Zuckerberg, kreu i Meta-s, më pas postoi një pamje të postimit të Musk me mbishkrimin “më dërgo vendndodhjen”.

“Historia flet vetë”, tha një zëdhënës i Metës për BBC.

Elon Musk më pas iu përgjigj përgjigjes së Zuckerberg duke shkruar “Vegas Octagon”.

Octagon është një rrogoz garash dhe mbyllje e përdorur për luftimet e Kampionatit Ultimate Fighting (UFC). UFC është e vendosur në Las Vegas.

Musk, i cili mbush 52 vjeç në fund të këtij muaji, gjithashtu postoi në Twitter se ai ka një lëvizje të lezetshme që e quan “The Walrus”, ku ai thjesht shtrihet mbi kundërshtarin e tij dhe nuk bën asgjë.

“Unë pothuajse kurrë nuk ushtrohem, përveçse i marr fëmijët e mi dhe i hedh në ajër”, ka shkruar Musk.

Ndërkohë, 39-vjeçari Zuckerberg tashmë është trajnuar në artet marciale të përziera (MMA) dhe së fundmi ka fituar turne në jiu-jitsu.

Shkëmbimet u bënë virale me përdoruesit e mediave sociale që debatonin se kush do ta fitonte luftën, ndërsa të tjerë postuan foto humoristike, duke përfshirë postera imagjinar që reklamonin luftën.

Kategoritë
FunTë ndryshme