Edhe boshnjakët shkojnë në tubimin e Vuçiqit: Partia e Zukorliqit vjen e organizuar, punëtorët nga Sjenica janë në rrugë

Qytetarët e Sjenicës, të udhëhequr nga drejtori i qendrës shëndetësore lokale, Altan Hamidovic, kanë shkuar në tubimin e presidentit serb Aleksandar Vuçiq. Ardhjen e tij në tubim e ka paralajmëruar edhe kryetari i Partisë për Drejtësi dhe Pajtim (PSP) Usame Zukorliq.

Në një video-mesazh të shkurtër, Hamidovic foli nga autobusi që udhëtonte për në “Rally of Hope” në Beograd.

“Ne u nisëm me shpresën se gjithçka që besojmë do ta sjellim në vepra të mëdha. Me gjithë zemër për Serbinë dhe Aleksander Vuçiqin. Sjenicën. Dr. Altan Hamidovic me bashkëqytetarët e tij. Po shkojmë në një tubim shprese për një më mirë Serbia”, tha Hamidovic.

Supozohet se Hamidovic ka qenë i shoqëruar nga punonjësit e Shtëpisë Shëndetësore Sjenica, të cilët janë vetëm disa nga punonjësit e shumtë të shtetit që kanë dalë në tubim.
Nënkryetari i SPP-së, Rejhan Kurtoviq tha se sot në mënyrë të organizuar në Beograd do të vijnë zyrtarë, anëtarë, aktivistë dhe simpatizues të asaj partie.

https://twitter.com/atamanzagliblje/status/1662056253420339202?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1662056253420339202%7Ctwgr%5E080706e0fae3d27483cfc95a7d18960122d58f1f%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.klix.ba%2Fvijesti%2Fregija%2Fna-vucicev-miting-idu-i-bosnjaci-zukorliceva-stranka-dolazi-organizovano-radnici-iz-sjenice-na-putu%2F230526129

“Nga Sanxhaku, nga radhët e Partisë për Drejtësi dhe Pajtim, vjen përkrahja më e madhe për këtë tubim, po ashtu edhe komitetet e partisë sonë nga Beogradi dhe qytetet tjera do ta japin mbështetjen e tyre të plotë”, tha Kurtoviq.

Ai shtoi se presidenti Vuçiq ka mbështetjen maksimale nga partia e tij politike.

“Ne jemi thellësisht të vetëdijshëm për të gjitha sfidat me të cilat po përballemi si shtet dhe shoqëri. Në momente të vështira për vendin na duhet bashkim kombëtar dhe kombëtar, gjë që do ta dëshmojë më së miri takimi i sonte”, tha Kurtoviq.

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka paralajmëruar për sot “tubimin më të madh në historinë e Serbisë” dhe fatkeqësisht do të ketë mbështetje edhe nga liderët politikë nga Republika Srpska.

Kategoritë
LajmeRajoni