Drake fiton 2.7 milionë euro pas nokautit të Adesanya, i cili goditi dy baste

Reperi fitues i shumë çmimeve Drake vazhdoi bastet e tij ekstravagante në ngjarjet sportive duke vënë bast rreth 900,000 euro në luftën për titullin e peshës së mesme të UFC-së mes Israel Adesanya dhe Alex Pereira, duke përfunduar me 2.7 milionë euro.

Adesanya e rifitoi titullin vetëm pak muaj pasi e humbi atë nga rivali i tij Pereira, i cili triumfoi në UFC 281 në nëntor 2022, duke i sjellë kështu një fitim Drake.

36-vjeçari kishte dy baste të veçanta në lojë me vlerë mbi 400,000 euro, duke vënë bast se Adesanya do të fitonte dhe do të eliminonte Pereira-n.

Meqenëse i goditi të dyja kombinimet, reperi kanadez fitoi 2.7 milionë euro.

Kur Adesanya dhe Pereira u takuan më parë në UFC 281, Drake humbi 1.6 milionë euro bast mbi Adesanya.

Kategoritë
Sport