Diana Ramirez konsiderohet si policja më e bukur, ajo patrullon çdo ditë qytetin më të rrezikshëm në botë

Kolumbianja Diana Ramirez konsiderohet si një nga policet më të bukura në botë dhe ajo u bë e njohur pasi doli fjala se ajo ishte një police.

Domethënë, Diana patrullon rrugët e qytetit më të rrezikshëm që është parajsë për kartelet e drogës, Medellin.

Ajo në shumë rrjete sociale është shpallur si policja më e bukur në botë, ndërsa në një intervistë për mediat e huaja ka theksuar se është e nderuar që i shërben policisë.

“Nëse do të kisha mundësi të zgjidhja sërish karrierën, nuk do të hezitoja të bëhesha sërish polic, sepse falë këtij institucioni jam kjo që jam”, tha ajo.
Ajo një herë theksoi se nuk do të hiqte dorë nga puna e saj për hir të jetës ndikuese dhe popullaritetit në rrjetet sociale.

Gjithçka ia kam borxh policisë, mbi të gjitha që më ka bërë profesioniste dhe grua që jam sot”, tha ajo.
Diana u nominua edhe për Influencer Ushtarak i Vitit në Instafest Awards, të cilat synojnë të njohin profesionistët që krijojnë përmbajtje dixhitale me një audiencë të madhe.

Kategoritë
FunTë ndryshme