Çfarë kuptimi kanë këpucët e futbollit me dizajn të veçantë të Jasir Asanit

Në ndeshjen kundër Kroacisë, futbollisti shqiptar Jasir Asani prezantoi këpucë futbolli të paprecedentë me motivet e videolojës së famshme Super Mario.

Jasir Asani është titullar në ndeshjen kundër Kroacisë, e cila luhet në kuadër të xhiros së dytë të fazës së grupeve të Kampionatit Evropian dhe pjesën e parë e ka shënuar në disa mënyra.

Bëhet fjalë për sulmuesin Jasir Asani, i cili ka 14 paraqitje për kombëtaren shqiptare, ndërsa sot është një nga heronjtë e kombëtares së tij pasi asistoi për drejtimin e përzgjedhjes së tij.

Ishte minuta e 11-të kur Asani krosi nga e djathta dhe Qazim Laci me kokë shënoi për të kaluar Shqipërinë në epërsi ndaj Kroacisë.

Por ky nuk është momenti i vetëm që sulmuesi 29-vjeçar me përvojë shënoi pjesën e parë. Përkatësisht, Asani tërhoqi vëmendjen me këpucët e futbollit që kishte veshur kundër Kroacisë.

Asani luajti me këpucë futbolli tërësisht të dedikuara për motivet e videolojës së njohur Super Mario. Ajo u bë menjëherë virale pasi këto çizme autentike u panë në rrjetet sociale.

Nëse e vini re me kujdes, këpucët e Asanit kanë dizajn personazhin e famshëm të video-lojës “Mario Bros”.

Mario, i cili zmadhohet në masë teksa konsumon kërpudhat magjike, mesa duket sjell fat për Asanin.

Kategoritë
Sport