Caktohen gjyqtarët për ndeshjet e javës së 31-të në Superligën e Kosovës

Këtë fundjavë do të zhvillohet xhiroja e 31-të në Superligën e Kosovës në futboll.

Të shtunën do të luhen dy ndeshje nga ora 15:00

Drenica do ta presë Malishevën, kurse Drita Ferizajn.

Ndërkohë, të dielën luhen tri takimet tjera dhe theksi vie në dy prej tyre.

Në “Fadil Vokrri”, Prishtina do ta presë Llapin. Dy skuadrat po luftojnë për pozitën e tretë që dërgon në garat evropiane dhe humbja të dielën nuk është opsion për asnjërën prej tyre.

Kurse në Klinë, Dukagjini do ta presë kampionin në fuqi dhe liderin e tabelës, Ballkanin.

Dueli tjetër është ai mes Trepçës’89 dhe Gjilanin.

Po ashtu, të trija këto sfida nisin nga ora 15:00.

Federata e Futbollit e Kosovës ka zbuluar tashmë edhe emrat e të deleguarve për këto ndeshje:

Kategoritë
LajmeSport