Babai i Lionel Messit është indinjuar nga lajmet për djalin e tij: Deri kur? Ku janë provat?

Babai i Lionel Messit, Jorge, pati një reagim të ashpër në rrjetet sociale pas thashethemeve për djalin e tij. Leo (35) ende nuk ka vendosur nëse do të vazhdojë kontratën e tij me PSG-në, e cila skadon në verë dhe spekulimet e shumta kanë zemëruar babanë e tij.

Më saktësisht, babai i yllit të PSG-së ka reaguar ndaj thashethemeve sipas të cilave argjentinasi ka marrë një ofertë prej 600 milionë eurosh nga Al-Hilal, por edhe lajmin se Messi u largua demonstrativisht nga stërvitja e parisienëve sot, i pakënaqur me metodat e punës. të trajnerit Christophe Galtier.

Jorge Messi i ka kategorizuar këto thashetheme si “gënjeshtra” dhe u ka thënë ndjekësve të tij që të mos besojnë gjithçka që shfaqet për djalin e tij.

“Deri kur do të gënjeni? Ku janë provat? Ah, të gjitha janë false, ok! Mos u besoni asgjë atyre! Nuk do të tolerojmë më gënjeshtra për të shtuar ndjekësit e tyre”, ka shkruar Jorge Messi në një postim në Instagram.

Gazetari Hadrien Grenier publikoi sot informacionin se Messi u largua nga seanca stërvitore e PSG-së të martën, pasi ishte i pakënaqur me stërvitjen e sugjeruar nga trajneri Galtier, por informacioni nuk u konfirmua nga asnjë burim përkatës, ndërsa në të njëjtën kohë mediat franceze disi më të besueshme pohuan. se Messi kishte probleme me ngjitësin dhe se për shkak të kësaj ai e përfundoi stërvitjen herët.
Duke qenë se Messi nuk ka nënshkruar ende një vazhdim të kontratës me skuadrën pariziene, ka spekulime për rikthimin e tij eventual në Barcelonë apo për të shkuar në ligën MLS, madje edhe në Arabinë Saudite.

Kategoritë
Sport