Ancelotti ka parashikuar se kush përveç Realit do të luajë në finalen e Champions League në Stamboll

Carlo Ancelotti njihet si një parashikues i shkëlqyer i rezultateve dhe dëshmi për këtë është trajneri i Osasuna-s, i cili parashikoi se do të arrinte në finalen e Kupës së Mbretit.

Pas ndeshjes mes Osasunës dhe Real Madridit, të cilën mysafirët e fituan 2:0, trajneri i trofeut i Kraljevos iu afrua strategut vendas Jagob Arrasata dhe i tha se si e sheh ekipin e tij në finale dhe pikërisht kështu ndodhi.

Real dhe Osasuna do të takohen në finalen e Kupës së Spanjës më 6 maj të këtij viti në ndeshjen finale në Stadium de La Cartuja të Seviljes.

Ancelotti tani ka parashikuar për mediat se kush do të luajë në finalen e Champions League. Parashikimi i tij befasoi shumë, duke pasur parasysh se përveç ekipit të tij ai përfshinte edhe Milanin.

Drejtori sportiv dhe legjenda e kuqezinjve, Paolo Maldini konfirmoi këtë histori duke thënë:

“Më telefonoi menjëherë pas shortit dhe më tha: “Paolo, shihemi në Stamboll, mirë?”, pohoi Maldini.

Megjithatë, që parashikimi i tij të realizohet, është e nevojshme që Reali të eliminojë Chelsean në çerekfinale, e më vonë dikë në gjysmëfinale.

Nga ana tjetër, pengesa e parë e Milanit për të arritur këtë objektiv është Napoli dhe nuk ka dyshim se na presin ndeshje super interesante në çerekfinalet e Champions League.

Madridi dhe Milani do të luajnë ndeshjet e tyre në të njëjtat orare të mërkurën, më 12 prill në orën 21:00.

Kategoritë
Sport