Al Nassr shkarkoi trajnerin Garcia pasi Ronaldo i ktheu shpinën

Trajneri francez Rudi Garcija nuk është më kreu i shtabit të trajnerëve të klubit të Premierligës saudite, Al Nassr, për të cilin luan edhe Cristiano Ronaldo.

Pakënaqësia për punën e Garcias në dhomat e zhveshjes kishte zier prej kohësh dhe pika e fundit ishte barazimi në raundin e fundit ndaj Al Feih (0:0).

Pas asaj ndeshje, Ronaldo i ktheu shpinën Garcias dhe drejtuesit e klubit qëndruan pranë yllit të tyre më të madh dhe i dhanë Garcias dorëheqjen e tij.

Shtatë raunde para përfundimit të kampionatit, Al Nassr ndodhet në vendin e dytë të tabelës me tre pikë më pak se lideri Al Ittihad dhe do të shohim nëse shkarkimi i Garcias do të ndikojë pozitivisht në skuadër.

Kategoritë
Sport