Agjërimi i Benzemas në qendër të vëmendjes: Pavarësisht stërvitjeve të vështira, ai qëndroi i qëndrueshëm në Ramazan

Futbollisti i Real Madridit, Karim Benzema është një nga ata lojtarë që praktikojnë agjërimin gjatë Ramazanit pavarësisht se rregullisht stërviten dhe luajnë ndeshje.

Detyrat e rënda nuk e pengojnë atë të praktikojë abstenimin nga ushqimi dhe pijet nga lindja e diellit deri në perëndimin e diellit në këtë muaj të shenjtë mysliman.

Sulmuesi francez ka qenë i pamëshirshëm këtë sezon. Në 32 ndeshje të luajtura në të gjitha garat, ai shënoi deri në 25 gola dhe regjistroi gjashtë asistime, që është një numër i madh për një 35-vjeçar.

Statistikat e tij kanë qenë veçanërisht mbresëlënëse kohët e fundit, pasi ai ka gjetur rrjetën gjashtë herë në tre ndeshjet e fundit.

Shumë lojtarë të moshës së tij, por edhe më të rinj, e lanë futbollin prej kohësh dhe iu drejtuan sfidave të tjera të jetës, por jo Benzema.

Mëngjesin e sotëm, në stërvitjen e mbretërve para ndeshjes së Champions League, ai është filmuar duke larë gojën dhe duke e shpëlarë gojën me ujë, duke praktikuar kështu agjërimin e Ramazanit.
Nesër nga ora 21:00 madrilenët do të përballen me Chelsean në ndeshjen çerekfinale të Ligës së Kampionëve dhe cilësohen si favorit të madh në të.

Kategoritë
Sport