A do ta përfundojë sulmuesi argjentinas lidhjen me të dashurën e tij? Peticioni arriti në 20,000 nënshkrime

Një peticion që kërkon që ylli i Manchester City, Julian Alvarez t’i japë fund lidhjes me të dashurën e tij, ka arritur në 20,000 nënshkrime.

Alvarez së fundmi është rikthyer në Britaninë e Madhe pas triumfit të muajit të kaluar në Kupën e Botës me Argjentinën.
E ndërsa ai po festonte suksesin e tij të pabesueshëm, partnerja e tij Emilia Ferrero zemëroi disa tifozë argjentinas.

Gjegjësisht, Emilia e ka penguar Alvarezin që të fotografojë me një grup fansash në fund të festës.
Një fans më pas e largoi zemërimin e tij ndaj ndikuesit në YouTube duke filluar një peticion në internet duke bërë thirrje që Alvarez ta heqë atë.

Peticioni ka mbledhur 20 mijë firma, por nuk ka asnjë shenjë se 22-vjeçari do të përmbushë dëshirën e fansave.

Sensacion në Mançester: Evertoni ndaloi Cityn e fuqishëm me një mbrojtje të shkëlqyer
Ndryshe, Alvarez dhe Emilia janë në një lidhje prej katër vitesh dhe çifti kanë festuar Vitin e Ri së bashku mbrëmjen e djeshme.

Emilia ishte gjithashtu në Etihad për të mirëpritur të dashurin e saj në Eastlands së bashku me tifozët e tjerë të Cityt.

Kategoritë
Sport