14 vjeçari vret vëllain e tij aksidentalisht me armë: E ngatërrova me një derr të egër

“ E ngatërrova me një derr të egër dhe e vrava gabimisht ”, me këto fjalë 14-vjeçari, i cili ka rrëfyer se ka qëlluar vëllain e tij 17-vjeçar në Mandra, propozoi qëndrimin se pas veprimit të tij nuk fshihej asnjë keqdashje.

Si fëmija ashtu edhe babai i tij shkuan nw polici ku dëshmuan për orë të tëra. 14-vjeçari pretendoi se kishte në shënjestër një derr të egër dhe se qëllimi i tij nuk ishte të qëllonte vëllain e tij.

Pasditen e së premtes, adoleshenti ka rrëfyer se ka vrarë aksidentalisht vëllain e tij 17-vjeçar në stallën e familjes në Mandra.

Më pas ai është nisur drejt vendit të ngjarjes për të treguar se ku e ka hedhur armën.

Megjithatë, çelësi për zbardhjen e rastit është këllëfi i armës prej lëkure i gjetur në vendin e tragjedisë, në koral. Në të njëjtën kohë, është befasuese fakti që familja ka pohuar se nuk ka pasur armë në posedim. Mirëpo, është pikërisht kjo kontradiktë që më në fund çoi në rrëfimin e 14-vjeçarit.

Trileri rreth vdekjes së fëmijës 17-vjeçar, trupi i të cilit u gjet në një zonë pylli në Mandra, nisi pasditen e së enjtes.

17-vjeçari u gjet i vdekur nga një bari që kalonte pranë një rruge rurale në Lutsa të Mandrës, ndërsa trupi kishte një plumb në qafë. Pranë trupit, policia gjeti dy gëzhoja të një pushke gjuetie.

Deri pak kohë më parë kishte bërë pikëpyetje fakti se 14-vjeçari dhe babai i fëmijëve po kërkoheshin natën vonë nga policia për të dëshmuar. Të dy kanë ardhur në GADA ku kanë qëndruar deri në orët e para të mëngjesit.

Kategoritë
LajmeVendi