Zbulohen 4 arsyet pse Messi nuk ishte kurrë afër rikthimit në Barcelonë

Lionel Messi kurrë nuk ishte shumë afër rikthimit të bujshëm te Barcelona gjatë verës, pohon Gaston Edul i TYC Sports.

Një arsye pas kësaj është se klubi kurrë nuk ishte në gjendje t’i jepte atij ndonjë garanci për firmën.

Për më tepër, Messi nuk mori asnjë ofertë zyrtare nga Barça.

Koha e të gjithë operacionit nuk ishte e duhura, prandaj Leo vendosi të pranojë ofertën e Inter Miami.

Messi do të luajë në MLS sezonin e ardhshëm dhe do të largohet nga Evropa pasi ka kaluar gati dy dekada duke luajtur atje.

https://twitter.com/BarcaUniversal/status/1666457269498781704?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1666457269498781704%7Ctwgr%5Ec06ba151b1457492d418dd66dcaab2a524e9c91c%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fabcnews.al%2Fzbulohen-4-arsyet-pse-messi-nuk-ishte-kurre-afer-rikthimit-ne-barcelone%2F

Kategoritë
Sport