Ylli i Manchester City, Kevin de Bruyne, Tregon Respekt ndaj Kulturës Islame me Vizitën në një Xhami

Një nga lojtarët më të mirë të Manchester Cityt, Kevin de Bruyne, e shfrytëzoi pushimin në Premiership për të vizituar një xhami.

Asi i kampionit aktual anglez vizitoi Xhaminë Sheikh Zayed në Abu Dhabi së bashku me tifozin më të famshëm të Citizen Faz Hussain.

Ylli i kampionit të Evropës me atë rast ka veshur edhe një kostum tradicional, duke treguar kështu respekt për vendin ku ndodhet.
Meqë ra fjala, janari në Angli është i rezervuar për ndeshjet e FA dhe EFL Cup, ndaj Manchester City ka 13 ditë pa ndeshje konkurruese.

Ndeshja e tyre e fundit ishte më 13 janar në Premiership kur mposhtën Newcastle në rrugë me rezultat 3:2 dhe ishte belgu ai që shkëlqeu, duke shënuar një gol dhe duke regjistruar një asistim në paraqitjen e tij të parë pas një mungese mujore për shkak të lëndimit.

Sfida e radhës për “Qytetarët” është planifikuar për më 26 janar, ku do të vizitojnë Tottenhamin në fazën e 16-të të FA Cup.

Nga ana tjetër, City do të mirëpresë Burnley-n në Premiership.

Kategoritë
Sport