Višća dhuroi 100,000 euro për zonat e prekura nga tërmeti: Turqia ndihmoi BiH-në

Ish-përfaqësuesi i Bosnjës dhe Hercegovinës, Edin Višća, ka gëzuar kombin turk mbrëmjen e sotme, kur u shfaq në një program humanitar me rastin e ndihmave për zonat në Turqi të prekura nga tërmetet e paprecedentë.

Programi transmetohet drejtpërdrejt dhe njëkohësisht shfaqet në kanalet më të ndjekura në Turqi dhe tashmë janë mbledhur më shumë se 5 miliardë euro ndihmë.
Aksionit i është bashkuar edhe Višća, i cili gjatë fjalimit të tij para një audiencë prej miliona banorësh ka urdhëruar dhurimin e 100,000 eurove.

Gjesti i tij preku shumë shikues në Turqi, vend të cilit futbollisti ynë i është shumë mirënjohës për karrierën që ka arritur atje.

“Dua të dhuroj 100.000 euro për këtë fushatë. Dua të shpreh ngushëllimet e mia për të gjithë Turqinë. Kemi pasur kohë shumë të vështira në vendin tim në të kaluarën dhe Turqia na ka ndihmuar. Aktualisht po mblidhen ndihma në Bosnje dhe Hercegovinë. “, tha Višća.

Kujtojmë që Edin ishte kampion i Turqisë në Basaksehir dhe Trabzonspor.

Ai është i pafat me lëndime këtë sezon, ndaj humbi pjesën më të madhe të kampionatit turk.

Kategoritë
Sport