Tragjedi e madhe/ Boksieri humbet jetën në ring prej goditjeve të marra

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Londër, ku një boksier ka humbur jetën.

Fjala është për Sherifdin Laval, i cili nuk ka mundur t’i bëjë ballë goditjeve të marra dhe ka ndërruar jetë në ring. Laval ishte ndër boksierët e parë që kishte për t’u ndeshur në spektaklin e Londrës, ku më vonë ishte i planifikuar edhe ndeshja e boksierit shqiptar Amarildo Bakaj.

Për shkak të kësaj tragjedie është ndërprerë i gjithë eventi i boksit. Laval po përballej me rivalin Malam Varela dhe u rrëzua në raundin e dytë.

Atij iu dha ndihma e parë, por nuk arriti që të shpëtonte.

Kategoritë
Sport