Tifozët mirëpritën, legjenda e emocionuar: Djali i Ronaldinhos është lojtari i ri i Barcelonës

Joao de Assis Moreira, djali i futbollistit legjendar brazilian Ronaldinho, nënshkruan kontratë me Barcelonën e famshme pasi kaloi një provë në gjigantin katalanas.

Kanë kaluar 15 vjet që kur i madhi Ronaldinho u largua nga Barcelona, ​​klubi ku mund të thuhet se e ngriti botën e futbollit në një nivel më të lartë. Me lëvizjet dhe magjinë e tij, që nuk i kemi parë më kurrë, ai frymëzoi miliona njerëz dhe do të mbetet përgjithmonë i shkruar në historinë e futbollit, edhe pse para dhe pas tij ka pasur më shumë lojtarë trofetarë dhe të suksesshëm.

Por mund të ndodhë që së shpejti të shohim sërish në fushë një pjesë të talentit të tij. Përkatësisht, Joao de Assis Moreira, i njohur më mirë si Joao Mendes, ka nënshkruar kontratë me Barcelonën dhe kështu klubi katalanas do të marrë një tjetër anëtar të familjes së Ronaldinhos pas një pauze 15-vjeçare.

Bëhet fjalë për djalin e talentuar 17-vjeçar të Ronaldinhos, Joao, i cili ishte në provë në Barcelonë gjatë janarit dhe aty bëri përshtypje dhe si shpërblim mori një kontratë me klubin ku babai i tij la gjurmë të thella.

 

Kategoritë
Sport