Tifozët kuq e zi reagojnë ashpër, pas kandidaturës së Shqipërisë me Serbinë

Federata shqiptare e futbollit sot e ka zyrtarizuar kandidaturën për organizimin e Euro 2027 për U-21.

Ky lajm i zyrtarizuar prej FSHF-së, ka bër bujë të madhe në opinion.

Reagimi ka ardhur edhe tifozët zyrtar të Kombëtares së Shqipërisë, Tifozët Kuq e Zi, të cilët i kanë kërkuar FSHF-së të mos shesin fytyrën dhe interesat etnike.

Kategoritë
Sport