Tifozët e Santiago Bernabeu duartrokitën Arda Gülerin

Arda Güler, i cili startoi në 11-shen e parë të ndeshjes Real Madrid-Cadiz të luajtur në javën e 34-të të La Ligës, bëri gjëra të mahnitshme që në minutën e parë dhe tribunat në Santiago Bernabéu duartrokitën emrin e yllit.

Në javën e 34-të të La Liga-s, skuadra e Carlo Ancelottit, Real Madrid, mposhti në shtëpi Cadizin e drejtuar nga Mauricio Pellegrino me rezultat 3-0.

Në ndeshjen e luajtur në stadiumin Santiago Bernabeu, golat e Real Madridit u shënuan nga Brahim Diaz në minutën e 51-të, Jude Bellingham në minutën e 68-të dhe Joselu në minutën e 90+3.

Me këtë rezultat Real Madridi i rriti pikët në 87, ndërsa Cadiz mbeti në 26 pikë. Nëse Barcelona humb pikë ndaj Gironas, Real Madridi do të shpallë kampionatin e tyre edhe 4 javë të mbetura.

Arda Güler filloi 11-shen e parë

Para ndeshjes, trajneri Carlo Ancelotti njoftoi se Arda Güler do të startojë në 11-shen e parë dhe kjo deklaratë emocionoi futbolldashësit turk.

Arda Güler, i cili e nisi ndeshjen në 11-shen e parë, filloi të arrijë gjëra të mëdha që në minutat e para të ndeshjes.

Güler, i cili mori topin në mesfushë në minutën e 4-të të ndeshjes, mori duartrokitje të mëdha teksa kundërshtarët e tij dribluan një nga një dhe u bënë një temë trendi në rrjetet sociale.

Në minutën e 20-të të ndeshjes, ylli i kombëtares, i cili këtë herë e priti topin në krahun e djathtë, me një driblim të shkëlqyer trupi mundi të nxjerrë jashtë loje të dy kundërshtarët e tij dhe arriti të ngrinte tribunën e Santiago Bernabeut.

Futbollisti i ri, i cili u largua nga loja në minutën e 65-të, u duartrokit nga tribuna e Santiago Bernebaut.

Kategoritë
Sport