Të dielën temperaturat deri në 11 gradë Celsius

Gjatë ditës së diel moti do të jetën i vranët dhe me intervale me diell.

Sipas njoftimit të IHMK-së, temperaturat minimale do të lëvizin  nga 1-3 gradë, kurse ato maksimale 9-11 gradë Celsius.

“Të dielën vendi ynë do të jetë nën ndikimin e masave ajrore me presion të rritur atmosferik. Në këto kushte do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 1-3 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 9-11 gradë Celsius. Do të fryjë erë nga drejtimi i jugperëndimit e lehtë deri mesatare”, thuhet në njoftim.

Kategoritë
LajmeTë ndryshme