Sulmuesi portugez, Joao Felix, i bashkohet Chelsea si huazim

Sulmuesi 23-vjeçar i Atletico Madrid do të luajë për klubin londinez deri në fund të sezonit

Sulmuesi portugez Joao Felix iu bashkua Chelsea-t në formë huazimi, njoftoi skuadra angleze e Premier Ligës, raporton Anadolu Agency (AA).

“Chelsea është një nga skuadrat e mëdha në botë dhe shpresoj ta ndihmoj skuadrën të arrijë objektivat e tyre. Kështu që jam shumë, shumë i lumtur që jam këtu dhe shumë i emocionuar që do të luaj në Stamford Bridge”, tha Felix.

Sulmuesi 23-vjeçar i Atletico Madrid-it do të luajë për klubin londinez deri në fund të sezonit dhe nuk ka asnjë klauzolë opsioni blerjeje në marrëveshje, njoftoi skuadra spanjolle e La Ligës.

Felix ka vazhduar zyrtarisht kontratën e tij me Atletico Madrid deri në qershor 2027, përpara huazimit të Chelsea, konfirmoi Atletico.

Ai fitoi titullin e La Ligës Spanjolle 2021 me Atletico Madrid.

Portugezi gjithashtu shënoi 4 gola në 28 paraqitje për kombëtaren e tij me të cilën fitoi edhe Ligën e Kombeve UEFA 2019.

Kategoritë
LajmeSport