Shqipëria dhe Kazakistani heqin vizat, marrëveshja nënshkruhet në New York

Shqipëria dhe Kazakistani kanë firmosur marrëveshjen për heqjen e vizave.

Marrëveshja u nënshkrua në Nju Jork gjatë një takimi mes Ministrjes për Evropën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka, me Ministrin e Jashtëm të Kazakistanit, Tileuberdi Mukhtar.

Kategoritë
LajmeRajoni