Sauditët nisën një hetim ndaj Ronaldos për imoralitet, ai është në pritje të dënimit

Cristiano Ronaldo është vënë sërish në qendër të kritikave të publikut në Arabinë Saudite, pasi doli në qendër të vëmendjes me një gjest të shëmtuar.

Portugezi luajti me Al-Nassr-in e tij në një ndeshje jashtë fushe kundër Al-Shabab dhe tifozët brohorisnin emrin e Lionel Messit nga tribuna.

Fillimisht Ronaldo reagoi duke i vënë dorën te veshi, sikur nuk i dëgjonte, por në një moment padyshim që e humbi durimin dhe i kapi me dorë bigëzën.

Kamerat e transmetuara televizive nuk e kapën momentin, por fansat me celularët e tyre, kështu që pamjet u përhapën shpejt në rrjetet sociale.

Gazeta saudite Asharq al-Awsat raportoi se Federata Kombëtare e Futbollit (SAFF) kishte hapur një hetim për incidentin pasi e kishte deklaruar lëvizjen e portugezit “të pamoralshëm”.

Ronaldo duhet të dënohet për imoralitet dhe nëse do të jetë gjobë apo edhe pezullim do ta zbulojmë sot apo më së voni nesër.

Kategoritë
Sport