Ronaldo tentoi të thyente rekordin e tij në lartësinë e kërcimit, shikoni se si e përfundoi

Një video e Cristiano Ronaldos duke u përpjekur të thyejë rekordin e tij të parashutizmit në Arabinë Saudite është bërë virale në rrjetet sociale.

Disa vite më vonë, 38-vjeçari u përpoq të thyente rekordin e tij, por dështoi.

Ai përpiqet, por nuk i afrohet. Siç shihet edhe në video, Ronaldo kërceu “vetëm” 2.23 metra.

Matjet që ai ka arritur në fanellën e Realit kundër Manchester United në vitin 2013 (2.93 metra), më pas kundër Sampdorias me fanellën e Juventusit (2.56 metra) ishin të paarritshme.
Portugezi luajti 20 ndeshje në të gjitha garat për Al-Nassr këtë sezon dhe shënoi 18 gola me nëntë asistime.

Kategoritë
Sport