Ronaldo mori një statujë në Arabinë Saudite, fansat e tallnin për “prerjen e flokëve të Messit”

Cristiano Ronaldo (38) mori një statujë në Arabinë Saudite më pak se një vit pas transferimit të tij në Al-Nassr, por shumë fansa kanë rënë në sy të një modeli flokësh që ngjan me atë të Lionel Messit.

Një statujë dylli është bërë në Ryiadh për nder të portugezit, e cila u zbulua ceremonialisht në një muze kushtuar Ronaldos.

I pranishëm në zbulimin së bashku me vëllain e tij të madh, Ronaldo bëri disa foto me statujën, por një detaj bëri që fotot e statujës të bëjnë shumë polemika në rrjetet sociale.

Domethënë, modeli i flokëve të statutit i ngjan më shumë atij që kishte mbajtur më parë Lionel Messi dhe madje edhe tani, dhe komentet filluan të vërshojnë.
“Në pamje të parë, ai i ngjan më shumë Messit sesa atij.

“Statuja duket gjysmë Messi dhe gjysmë Ronaldo”,

“Vëllai im kishte të njëjtën gjatësi si Messi

“Statuja duket si Messi pa mjekër”, ishin disa nga reagimet në Twitter.

Disa prej tyre kanë sugjeruar që modeli i flokëve dhe fytyra të ngjajnë me Paul Dybala, ndërsa disa fansa pohojnë se statuja e Ronaldos duket si legjenda e NFL-së, Tom Brady.

Megjithatë, pavarësisht se sa statuja janë bërë për nder të superyllit portugez, mund të thuhet me siguri se asnjëra nuk do të tërheqë aq shumë kritika sa ajo e zbuluar në Aeroportin e Madeira në 2017.

Busti nuk i ngjante Ronaldos dhe 15 muaj më vonë u zëvendësua.

Kategoritë
Sport