Ronaldo më në fund është i buzëqeshur dhe i lumtur: Mbërriti në një vend të ri, një qytet në eufori të plotë

Futbollisti portugez Cristiano Ronaldo me një fytyrë të qeshur ka mbërritur në Arabinë Saudite ku sot do të prezantohet si futbollist i ri i Al-Nassr.

Ronaldo ka nënshkruar kontratë me këtë klub deri në verën e vitit 2025 dhe pritet që në atë periudhë të fitojë afër 500 milionë euro, ndërsa mediat vendase shkruajnë se në stadiumin e tij duhet të jenë nga 25 deri në 30 mijë tifozë. prezantimi.

Përveç kësaj, ata shtojnë se çmimi i biletave për eventin ku do të promovohet Ronaldo do të kushtojë katër dollarë dhe se me siguri gjithçka do të mbushet deri në vendin e fundit dhe se të gjithë presin me padurim që Ronaldo të luajë në Arabinë Saudite.

Pasi u prit në aeroport, Ronaldo dhe familja e tij u akomoduan në një hotel luksoz dhe prezantimi zyrtar duhet të bëhet sot në orën 16-17.

Ronaldo ka nënshkruar kontratë me gjigantin e futbollit saudit deri në verën e vitit 2025 dhe do të fitojë një pasuri të vërtetë në Riad.

Paga bazë e Ronaldos te Al-Nassr do të jetë rreth 70 milionë euro, por bashkë me bonuset dhe kontratat e sponsorizimit, portugezi do të fitojë 200 milionë euro në vit, ose 500 milionë për të gjithë kontratën.

Kategoritë
Sport