Ronaldo: Ata thonë se kam mbaruar, por unë vazhdoj të dëshmoj se kjo nuk është e vërtetë

Cristiano Ronaldo, i cili luan për Al Nassr, tha: “Ata thonë se puna ime ka mbaruar, por kjo nuk është e vërtetë. Unë do të vazhdoj të luaj”.

Ylli i Al Nassr-it, Cristiano Ronaldo bëri deklarata të rëndësishme.

Ylli portugez tha: “Ata thonë se Ronaldo ka mbaruar, por kjo nuk është e vërtetë, unë nuk jam ende i moshuar. Do të vazhdoj të luaj derisa këmbët e mia të thonë “Mbarova”.

“Më pëlqen ende të shënoj gola”

Kam ende shumë. Unë ende e dua futbollin, të shënoj gola, të fitoj. Ata thonë se kam mbaruar, por unë vazhdoj të dëshmoj se kjo nuk është e vërtetë.

9 gola 5 asistime në 8 ndeshje

Ronaldo, i cili luajti në 8 ndeshje për Al Nassr këtë sezon, shënoi 9 gola dhe bëri 5 asistime.

Fizika është në rendin e ditës

Nga ana tjetër, fotoja e Ronaldos, i cili thoshte se ruante fizikun e tij, në vitin 2015 u bë një temë trendi në rrjetet sociale.

Ndërsa disa përdorues u pajtuan që Ronaldo të ruante fizikun e tij, të tjerë thanë: “Koha nuk e kurseu as Ronaldon”.

Kategoritë
Sport