Romano njoftoi: “Këto janë orë kyçe për Modriçin. Më shumë detaje së shpejti”

Burimi MË I BESUESHËM nga merkato e futbollistëve ka publikuar një lajm të theksuar në mënyrë dramatike për Luka Modric.

“Këto janë orë vendimtare në lidhje me vendimet për të ardhmen e disa lojtarëve të Realit. Siç raportova dje, Nacho po largohet dhe rastet e Luka Modric dhe Toni Kroos janë ende të hapura. Pavarësisht planeve dhe pakteve nga marsi, gjithçka mund të ndodhë ende. Së shpejti më gjerësisht,” enigmatik Romano.

Ai dje foli për Modriçin dhe Realin. Më pas ai shkroi: “Asgjë nuk është nënshkruar apo vulosur ende, pavarësisht marrëveshjes së fortë të disa muajve më parë. E ardhmja e tij do të vendoset shumë shpejt, pas takimit me Florentino Perez. Pres një vendim dhe një njoftim për këtë para Championsit”.

Modriç do të luajë për titullin e tij të gjashtë evropian me Realin më 1 qershor kundër Borussia Dortmundit. Kontrata e legjendës kroate të Realit me klubin ku është që nga viti 2012 përfundon për një muaj e gjysmë, Modriç (38) ka fituar gjithçka me Realin, është adhuruar nga shokët e skuadrës dhe tifozët dhe vitet e fundit për shkak të moshës së tij të shtyrë, ai ka vazhduar kontratën vetëm për një sezon. Gjatë sezonit aktual, ai është më së shumti një rezervë, por me një kontribut të rëndësishëm, si titullar, ashtu edhe i ardhur nga stoli, në fushatën e Realit për të fituar La Ligën dhe për të arritur në finalen e Champions League.

Kategoritë
Sport