Rasti tmerrshëm në Novi Pazar,gruaja shtatzënë sulmohet nga qentë endacakë

Një grua shtatzënë (23), nëntë muajshe shtatzënë, u kafshua nga një tufë qensh në afërsi të Spitalit të Përgjithshëm të Novi Pazarit, raportojnë mediat lokale.

Një grua shtatzënë nga ky qytet ishte duke shkuar për një kontroll të rregullt dhe po kalonte pas repartit të kirurgjisë në Spitalin e Përgjithshëm të Novi Pazarit, kur një tufë qensh i ka përplasur.

Gruaja fatkeqe u përpoq të mbrohej nga sulmi i kafshëve agresive, por nuk ia doli, kështu që qentë e kafshuan.

Shtatzëna ka disa pickime në trup, kryesisht në zonën e këmbës së majtë dhe të djathtë dhe aktualisht po trajtohet në shtëpi dhe është në gjendje të mirë. Në vendin e ngjarjes kanë dalë pjesëtarë të policisë komunale të qytetit të Novi Pazarit dhe kanë bërë kallëzim.

Ky është tashmë rasti i tretë i sulmit të qenve ndaj kalimtarëve dhe pacientëve të Spitalit të Përgjithshëm të Novi Pazarit në këtë vend.

Në kuadër të këtij objekti shëndetësor ndodhet edhe shkolla e mjekësisë, e cila paraqet rrezik edhe më të madh për kalimtarët në këtë pjesë të Novi Pazarit.

Kategoritë
LajmeRajoni