Rama vizitë të papritur në Turqi, takon Presidentin Erdogan

Kryeministri i vendit, Edi Rama ndodhet në një vizitë zyrtare në Turqi.

ABC mëson se në orën 14:30 ka zhvilluar një takim me Presidentin turk, Erdogan.

Takimi është zhvilluar në Kompleksin Presidencial.

Nuk dihet ende arsyeja e vizitës së kryeministrit në Turqi.

Vizita vjen pas mbylljes së kopshtit të kolegjit “Turgut Ozal” dhe kolegjit të vajzave “Mehmet Akif”, gjë e cila sipas mediave turke ka ndodhur për shkak të kërkesës nga Erdogan.

Sakaq, ditën e nesërme Rama do të udhëtojë drejt Strasburgut lidhur me raportin e Dick Martyt.

Kategoritë
LajmeRajoni