PSG vonon vendimin për të ardhmen e Mbappes vetëm për një arsye

Kalimi i Kylian Mbappes te Real Madrid mund të mos konfirmohet deri në fund të sezonit.

Kapiteni i Francës duket se do të përfundojë transferimin e tij të shumëpritur në kryeqytetin spanjoll në vitin 2024.

Mbappe ka refuzuar ofertën e PSG-së për të aktivizuar një klauzolë të zgjatjes së kontratës për 12 muaj dhe marrëveshja e tij aktuale skadon në qershor.

PSG që atëherë ka konfirmuar indikacionet e Mbappes se ai dëshiron të largohet dhe Real Madridi ka shtuar takimet me agjentët e tij.

Megjithatë, pavarësisht ndjenjës në rritje të pashmangshmërisë për kalimin e Mbappes në Madrid, një telefonatë zyrtare mund të vonohet.

PSG po shkon drejt një mbrojtjeje të titullit në Ligue 1 dhe ata janë në rrugën e duhur për një tripletë të mundshëm në vend.

Liga e Kampionëve mbetet pikëpyetja e madhe në Paris me PSG-në që nuk e ka fituar kurrë trofeun në historinë e tyre.

Mbappe e ka shprehur rregullisht dëshirën për ta fituar atë në Paris, para një largimi dhe gara është prioritet.

Sipas një raportimi nga Cadena SER, asnjë marrëveshje nuk do të zyrtarizohet derisa PSG ose Real Madrid të eliminohen nga Liga e Kampionëve.

Skuadra franceze dëshiron të shmangë një siklet të mundshëm të Mbappes përballë klubit të tij të ri të mundshëm në fazën eliminatore.

Kategoritë
LajmeSport