Prishtina barazon edhe me Fushë Kosovën

Fushë Kosova dhe Prishtina kanë ndarë pikët në ndeshjen e vlefshme për javën e tetë në Superligën e Kosovës në futboll.

Ndeshja e zhvilluar sot në stadiumin “Sami Kelmendi” të Lipjanit përfundoi me rezultatin 2:2

Skuadra e drejtuar nga Burim Shala një pikë nga kjo sfidë e fitoi në fundin e ndeshjes.

Prishtinasit ishin duke udhëhequr me dy gola epërsi, por që nuk e mbajtën epërsinë deri në fund.

Ardian Muja (40’) dhe Hasan Hyseni (46’) shënuan për skuadrën e Dabit Currit.

Armend Abazi (51’ nga penalltia) dhe Dominik Ivkic (90+5’) shënuan për skuadrën nikoqire.

Prishtina tani ka 11 pikë dhe renditet e pesta në tabelë, kurse Fushë Kosova mbetet e fundit me dy pikë.

Kategoritë
LajmeSport