Pranoi ofertën: Kylian Mbappe do të garojë me Usain Bolt

Kylian Mbappe bëri një deklaratë surprizë në eventin e Fondacionit KM që mban emrin e tij. Lojtari 25-vjeçar, i cili ishte një makth për rivalët e tij me shpejtësinë e tij, pranoi ofertën për garë të Usain Bolt, i cili e ka shkruar emrin e tij me shkronja të arta në historinë e atletikës.

Kylian Mbappe, superylli i Paris Saint-Germain dhe Kombëtares së Francës, është gati të lërë pas një sezon plot polemika…

Fakti që ylli do të largohet nga skuadra në fund të sezonit ka sjellë shumë diskutime.

Ai do të garojë me Usaint Bolt

U pretendua se Mbappe kishte një mosmarrëveshje me trajnerin Luis Enrique dhe drejtuesit pas lajmeve se ai do të nënshkruante me Real Madridin.

Skuadra franceze, e cila eliminoi Barcelonën në çerekfinale, dëshiron të lërë gjurmë në finale duke eliminuar Borussia Dortmundin në revanshin e humbjes 1-0 në gjysmëfinale.

Legjenda e atletikës Usain Bolt, i cili ka tetë medalje të arta olimpike në emër të tij, së fundmi bëri një deklaratë dhe i ofroi Kylian Mbappes që të garonte me të.

Ai e pranoi garën por…

Kësaj i është përgjigjur edhe emri i yllit në eventin e organizuar nga fondacioni i tij. Mbappe pranoi të garojë me Bolt, duke thënë: “Nuk kam asnjë shans, mendoj edhe unë”. u përgjigj ai.

Ndërsa Bolt mban rekordin prej 9,58 sekondash në 100 metra, Mbappe mund të vrapojë 100 metra në 10,9 sekonda.

Kategoritë
Sport