Portierja e re është tallur për golin më komik të vitit, ka përfunduar 11:0

Në ndeshjen kualifikuese ndërmjet kombëtareve U-17 për femra të Nigerit dhe Marokut, pamë një gol që askush prej nesh nuk e mban mend dhe ndoshta nuk e kemi parë më parë.

Futbollistët e rinj të Marokut mundën 11:0 Nigerin në kualifikueset për Botërorin që do të mbahet në Republikën Domenikane.

Rezultati ishte plotësisht i pritshëm sepse Kombëtarja e Nigerit për femra është një nga më të dobëtat në Afrikë për shkak të organizimit të dobët, por një gol është ende shumë për një ekip që nuk pritet të bëjë shumë.

Domethënë, portierja e Nigerit pranoi një gol i cili tregoi se nuk i njeh mirë rregullat e futbollit. Portierja e re kapi një top në mesin e sulmit dhe e hodhi në krye të zonës, sikur do të bënte një goditje të lirë, pra një gol jashtë.

Sigurisht që topi ishte aktiv dhe në lojë gjatë gjithë kohës pasi nuk pati ndërprerje, ndaj sulmuesi maroken doli dhe e vendosi në rrjetë duke e lënë të mahnitur përfaqësuesen e Nigerit. Ky ishte gol për 6:0 dhe deri në fund ajo priti edhe pesë gola të tjerë.

Kategoritë
Sport