Portieri i Galatasarayit me paterica ndihmon me paketat e ndihmës pas tërmetit

Futbollistët e Galatasaray po ndihmojnë viktimat e tërmetit shkatërrues që goditi Turqinë dhe Sirinë. Ndihma po vjen për viktimat nga e gjithë bota, dhe numri i viktimave është vazhdimisht në rritje dhe tashmë është mbi 22 mijë. Gjiganti turk Galatasaray ka qenë shumë aktiv në aksione humanitare dhe ylli i tij Dries Mertens ishte filmuar më parë në një fushatë të tillë.

Tashmë të njëjtat pamje vijnë nga Turqia, por këtë herë luan Fernando Muslera, portieri uruguaian dhe kapiteni i Galatasarayit. Ai aktualisht është duke u rikuperuar nga një lëndim i rëndë, por pavarësisht se përdor dy paterica për të ecur, ai erdhi të ndihmojë në paketimin e paketës së ndihmës.

Kategoritë
Sport