Policia greke arrestoi një tifoz të AEK-ut në lidhje me vrasjen e Michalis Katsouris

Policia greke ka arrestuar një tifoz të AEK-ut i dyshuar si i përfshirë në vrasjen e Michalis Katsouris në gusht.

Katsouris u vra në një sulm të përgjakshëm të huliganëve kroatë në kryeqytetin grek para ndeshjes mes AEK-ut dhe Dinamos dhe ndonëse fillimisht dyshohej se vrasësi ishte një nga tifozët e Dinamos, hetimet shkuan në një drejtim krejtësisht tjetër.

Katsouris vdiq nga plagët e shumta me thikë që mori gjatë një incidenti të rëndë në Athinë të shkaktuar nga huliganët e Dinamo Zagrebit dhe sot portali Zougla raportoi informacionin që mori nga një person i Ministrisë së Rendit Publik.

Gjegjësisht, është identifikuar ADN-ja e pronarit të thikës që u gjet në vendin e vrasjes së Katsouris, dhe bëhet fjalë për një grek i cili tashmë ishte i njohur për policinë dhe ka prova të mjaftueshme për të urdhëruar mbajtjen e tij në paraburgim. , e cila u bë.

Kategoritë
Sport