Pjesë e pritjes ceremoniale nesër do të jenë edhe avionët ushtarakë të Kroacisë

PAS fitores ndaj Marokut dhe fitimit të vendit të tretë në Botërorin e Katarit, nisin përgatitjet përfundimtare për pritjen e madhe të kombëtares kroate të futbollit në Zagreb. Stafi profesional dhe skuadra duhet të zbarkojnë në Zagreb këtë të diel në orën 17:10, pas së cilës me autobus do të shkojnë në sheshin kryesor të Zagrebit, ku do të priten nga tifozë të shumtë.

I gjithë ekipi duhet të kthehet në Zagreb me një avion A319 të Croatia Airlines, shkruan Croatian Aviation.

Siç mëson ky portal, pjesë e pritjes ceremoniale nesër do të jenë edhe avionët ushtarakë dhe kontrolli i trafikut ajror që do të përshëndesin futbollistët e njohur me hyrjen në hapësirën ajrore të Kroacisë. Trafiku në aeroportin e Zagrebit duhet të vazhdojë pa vështirësi.

Kategoritë
LajmeRajoni