Përfundon gjithçka, Xavi dhe Barcelona zyrtarisht ndajnë rrugët

Trajneri Xavi Hernandes dhe skuadra e Barcelonës, kanë vendosur të ndajnë rrugët.

Ata zyrtarisht kanë rënë dakord për përfundimin e kontratës.

Xavi kishte edhe një vit kontratë, por nuk kërkoi dëmshpërblim për largimi të mëhershëm.

Kjo ndarje vie si pasojë e një sezoni të dobët që pati skuadra spanjolle.

Kategoritë
Sport