Numri i të vdekurve nga tërmetet në Turqi rritet në 1.498, numri i të lënduarve në 8.533

Agjencia për Menaxhimin e Fatkeqësive dhe Emergjencave të Türkiyes (AFAD) ka njoftuar se numri i të vdekurve nga tërmetet në Türkiye është rritur në 1.498, ndërsa numri i të lënduarve në 8.533

Agjencia për Menaxhimin e Fatkeqësive dhe Emergjencave të Türkiyes (AFAD) ka njoftuar se numri i të vdekurve nga tërmetet në Türkiye është rritur në 1.498, ndërsa numri i të lënduarve në 8.533, transmeton Anadolu Agency (AA).
Kategoritë
BotaLajme