Një skandal i paprecedentë: Presidenti i klubit ka goditur me grusht arbitrin në fushë

Presidenti i Superligës turke Ankaragücü, Faruk Koca, ka goditur me grusht arbitrin Halil Umut Meller në fushë pas fishkëllimës së fundit të ndeshjes kundër Rizespor.

Ankaragücü dhe Rizespor barazuan 1:1 dhe Koca, i pakënaqur me arbitrimin në fund të ndeshjes, vendosi të merret fizikisht me gjyqtarin kryesor.

Gjyqtari Halil Umut Meler ka mbetur në tokë me një plagë të dukshme nën sy nga goditja që ka marrë dhe mediat turke shkruajnë për një skandal të paprecedentë.

Ankaragücü kaloi në epërsi me golin e Morutanit në minutën e 14-të, ndërsa mysafirët arritën pikën në minutën e 97-të kur Gaich shënoi për finalen 1:1.

Më parë në vendasit u përjashtua Sowe në minutën e 50-të, ndërsa Topca në minutën e 95-të si mysafir.

Nihad Mujakić luajti të gjitha 90 minutat për Ankaragücü-n, ndërsa Andrej Đokanović hyri në lojë në minutën e 89-të.

Në anën tjetër, një tjetër ish-lojtar i Sarajevës, Dal Vareshanovic, luajti deri në minutën e 70-të.

Kategoritë
Sport