Një nga përleshjet më të mëdha të viteve të fundit në NBA ka ndodhur mbrëmë në ndeshjen mes Minesotës dhe Orlandos

Një nga përleshjet më të mëdha të viteve të fundit në NBA ka ndodhur mbrëmë në ndeshjen mes Minesotës dhe Orlandos, me pasojë përjashtimin e pesë lojtarëve.

Gjithçka filloi kur qendra e Orlandos, Mo Bamba, zbriti nga pankina dhe goditi Minesotën duke vrapuar kundër Austin Rivers, i cili ishte në lojë, dhe më pas pasoi një përleshje e përgjithshme.

Rivers e luftoi Bambin, por shpejt lojtari i Orlandos Jalen Sluggs vrapoi, e kapi Rivers nga qafa dhe e rrëzoi në dysheme, pas së cilës pasoi kaos.

Pasi kanë ndërhyrë rojet e sigurisë dhe kanë ndarë lojtarët, gjyqtarët kanë pasur duart plot.
Në fund, deri në pesë lojtarë u përjashtuan – Bamba, Rivers, Suggs dhe Minesota’s Jaden McDaniels dhe Taurean Prince.

Ligat e NBA do të shpallin së shpejti dënimet dhe me siguri Bmba do ta pësojë më të keqen pasi në konflikt mori pjesë si lojtar nga pankina.

Orlando përfundimisht fitoi me rezultat 127:120.

Kategoritë
Sport