Një basketbollist i ri kroat (16) i cili u rrëzua gjatë një ndeshje ka vdekur

Basketbollisti i ri kroat Toni Vidoviq, 16-vjeçari i KK FSV nga Rijeka, ka ndërruar jetë sot në orët e mëngjesit, një ditë e gjysmë pasi u sëmur gjatë ndeshjes që u zhvillua të enjten në mbrëmje.

Siç raporton Novi list, i riu nga Rijeka u rrëzua teksa ishte ulur në stol gjatë ndeshjes së Junior County League mes FSV dhe Zamet në sallën e shkollës fillore Srdoçi. Pasoi reanimacioni, pas së cilës ai u transportua në KBC Rijeka në gjendje kome.

Pas pak se dy ditë luftimesh, zemra e Tonit dështoi.

“Ne shprehim ngushëllimet tona të sinqerta për të gjithë familjen Vidović dhe miqtë e klubit. Mendimet tona janë me ty. Toni ynë, do të jesh përgjithmonë pjesë e ekipit dhe je me ne në zemrat dhe mendimet tona. Kjo nuk është lamtumirë , vetëm lamtumirë… Engjëjt ju ruajtën”, njoftoi FSV- Dhe.

Presidenti i klubit të Rijekës, Goran Lonçar, ka konfirmuar se është në pritje të autopsisë dhe se për momentin nuk mund të thotë më shumë se kaq.

Kategoritë
Sport