Ngjashmëria me Ronaldon është evidente: Fëmija mrekullibërës i Realit demonstroi driblime të jashtëzakonshme

Fëmija i ri i Brazilit, 17-vjeçari Endrick tregoi gjithë shkëlqimin e talentit të tij në ndeshjen e xhiros së 35-të të kampionatit brazilian kundër Fortalezës.

Ai ka treguar edhe anën e tij të errët teksa ka goditur futbollistin kundërshtar, por arbitri nuk ka reaguar dhe Endrick ka mbetur në fushë.

Pak minuta më vonë ka pasur një emision të futbollistit të ardhshëm të Real Madridit i cili ka treguar se krahasimet me brazilianin e famshëm Ronaldo nuk kanë qenë të pabaza.
Ai mori topin në gjysmën e tij dhe më pas, në një vrapim të tmerrshëm, dribloi para disa futbollistëve të Fortalezës, pas së cilës një futbollist kundërshtar ia pengoi qëllimin për të “lidhur” shokun e skuadrës me portën.

Meqë ra fjala, ndeshja përfundoi me rezultat 2:2 dhe golat për vendasit i shënuan Thiago Galhardo dhe Calebe, ndërsa për mysafirët Raphael Veiga dhe Ze Rafael.

Edrick u largua nga loja në minutën e 85-të të ndeshjes kur u zëvendësua nga Naves.

Le të shtojmë se Endrick do të jetë banor i stadiumit Santiago Bernabeu nga vera e ardhshme pasi Real Madridi bleu kontratën e tij nga Palmeiras për 37.5 milionë euro.

Kategoritë
Sport