Neymar shpoi gomat e makinës së një shoku të skuadrës me thikë pasi bëri një shaka me të

Në mënyrë të pazakontë, futbollisti brazilian Neymar vendosi të hakmerret ndaj një shoku të skuadrës që i lidhi nyjë atletet, duke i shpuar gomat e makinës.

Braziliani, i cili po rikuperohet nga një dëmtim në ligamentet e kryqëzuara dhe meniskun në gjurin e majtë, i është përgjigjur një shakaje të shokut të skuadrës në Al Hilal, Renan Lodi, por shumë më radikale nga sa pritej.

Neymar mendoi se ishte qesharake të shponte gomat e fuoristradës së Lodit me thikë dhe gjithçka u regjistrua në kamera dhe u publikua në rrjetet sociale dhe video u bë shpejt virale.

 

Pasi iu nënshtrua një operacioni nëntorin e kaluar, Neymar nuk do të jetë i aftë për fillimin e sezonit 2024-25 me Al-Hilal, ka konfirmuar trajneri i tij Jorge Jesus.

32-vjeçari u largua nga PSG për klubin saudit verën e kaluar, por luajti vetëm disa ndeshje përpara se të merrte një dëmtim të rëndë për Brazilin më 17 tetor kundër Uruguait në një ndeshje kualifikuese të Kupës së Botës 2026.

Kategoritë
Sport